Topic-icon Κεφαλονιά windsurfing

Ήθελα να ρωτήσω αν στην Κεφαλονιά γνωρίζει κάποιος παραλία/ες που να ενδείκνυται για wind surfing.
Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλησπέρα φίλε...
Από Κεφαλονιά είμαι...
Να σε ενημερώσω καταρχήν ότι για Ιόνιο έχει τρέλα ποσοστά επιτυχίαςτο πόσο συχνά βγάζει αέρα...
Η ένταση σου του είναι στην πλειοψηφία του 5 με 5,5 μποφόρ ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΑΣ....
Όσον αφορά τις παραλίες επειδή είναι μεγάλο νησί τα σίγουρα σποτ που θα βρεις κόσμο είναι στο Αργοστόλι (Περιοχή Φανάρι) κ αν θες για νότια που είμαστε εμείς 5-6 άτομα βγάζει στον πόρο κ στην σκάλα...
Εκτός από κάποιες μέρες που έχει απνυα όλο το νησί είναι σχεδόν αδύνατο να μην έχει αέρα έστω κ ένα τεσσαρακι σε μια από τις 2 παραλίες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλησπέρα!
Δεν έχω κάνει ποτέ σερφ στην Κεφαλλονιά μιας και είμαι συχνός πελάτης της Λευκάδας, αλλά μελετώντας τα προγνωστικά και θερμικά φαινόμενα, φαίνεται πολύ καλό μέρος η Σάμη!
Ο local thanos950 βέβαια θα μπορούσε να μας πει αν παίζει κάτι,

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλησπέρα φίλε..
Σωστά τα βλέπεις το προγνωστικά απλά δεν βολεύει καθόλου να μπεις από κάποια παραλία σε εκείνο το σημείο...
Ο πόρος κ η σκάλα που ανέφερα ποιο πριν είναι από την ίδια πλευρά απλά πιο νότια...εκεί κάνουμε κ εμείς...ελαφρύ τσοπακι κ πιο βαθιά συναντάς κ μερικά πελαγησια κυμματα (ράμπες)...Δεν έχει σπηλιαδες κ ένταση 5 με 5.5 μποφόρ συνήθως...το στενό ανάμεσα από Κεφαλονιά κ Ιθάκη βγάζει συνέχεια αέρα τι απογευματινές ώρες κυρίως...αν πας πριν τις 3 θα δεις την απόλυτη μπουνατσα...
Με λίγα λόγια ανατολικά-νοτιοανατολικά μόνο πόρο κ σκάλα κ για όσους κινούνται από κεντρικά προς βόρεια περιοχή Φανάρι στο Αργοστόλι...Επίσης πολύ καλό σημείο...κάνεις την διαδρομή Αργοστόλι -ληξούρι...

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": totis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

SOS από Κεφαλονιά.
Είμαι εδώ παιδιά 10 μέρες έχω φέρει και μεγάλα πανιά (μέχρι 6,5)
Μένω στο Ληξούρι έχω οργώσει στα πάνω κάτω το μέρος αλλά δν έχω καταφέρει ούτε να σκεφτώ να μπω.
Παραλίγο σήμερα με δυτικό στο Ληξούρι αλλά μέχρι να τριμαρω είχε πέσει.
Υπάρχει κανείς να μου δώσει καμία συμβουλή τουλάχιστον να μην πάω σε μια απόσταση μιάμιση ώρα και πάω άδικα. Το τηλέφωνο μου είναι 6932468400

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts