Topic-icon Windsurfing στην Ανάβυσσο

Καλησπέρα,

Πρόσφατα αγόρασα το δικό μου εξοπλισμό windsurf (155 freeride σανίδα - 4.8 wave πανί) έπειτα από 10-15 μαθήματα σε δασκάλα και πανιά από 3 έως 4.9τμ. Στο επίπεδο που είμαι κάνω τα βασικά και δεν έχω μπει ακόμα σε γάντζο και δέστρες.
Οπότε ήρθε η ώρα για τα πρώτα μου βήματα μακριά από τον εκπαιδευτή και την ασφάλεια που σου προσφέρει ένα φουσκωτό δίπλα σου για να σε μαζεύει.
Βρίσκομαι Αθήνα και βλέπω ότι για έναν αρχάριο η Ανάβυσσος είναι μια καλή επιλογή.

Θα ήθελα λοιπόν να μου δώσετε μερικά tips για τη περιοχή και τι να προσέξω. Έχω δει οτί αρκετοί παρκάρουν εκεί δεξιά από το kouros club και ετοιμάζουν τον εξοπλισμό. Μπαίνεις κανονικά από εκεί; Φαίνεται ότι έχει αρκετές πέτρες/αχινούς.
Επίσης, πως είναι τα νερά από θέμα βάθους;
Θεωρείται ότι είναι safe να πάω μόνος; Με δεδομένο ότι θα υπάρχουν και άλλοι τριγύρω; Ο φόβος μου είναι ο εξής: να μη βγω από εκεί που μπήκα ή να μείνω μέσα χωρίς αέρα :P
Τέλος, το club εκεί προσφέρει κάποιο locker για κλειδιά κλπ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλησπέρα
Για το Kouros Surf Club ισχύουν τα εξής:
Τα κλειδιά κ γενικά τα πράγματα μας τα αφήνουμε στις τσάντες. Δεν κλέβουν. Όλοι γνωριζόμαστε.
Τα νερά είναι αρκετά ξεβαθα
Οι είσοδοι είναι : 1)δεξιά από την προβλήτα κ 2)αριστερά από την γλύστρα.
Όλους τους καινούργιους τους καθοδηγουμε . Καθόμαστε πάντα στο κάτω ντεκ του Κούρου.
Σε γενικές γραμμές η Ανάβυσσος με Β κ ΒΑ είναι ιδανική για αρχάριο.
Ο Ν κ ΝΔ (1φορα το χρονο) είναι δύσκολος.
Ελπίζω να βοήθησα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts