Topic-icon Εκμάθηση windsurfing Κεφαλονιά

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι από Κεφαλονιά και ψάχνω να ξεκινήσω μαθήματα windsurfing.
Γνωρίζει κάποιος αν πραγματοποιούνται μαθηματα εκτός της καλοκαιρινής σεζόν γιατι δουλεύω και δε θα μπορω να παρακολουθω;
Εάν δεν πραγματοποιούνται μαθήματα, υπάρχει κάποιος απ το νησί που θα μπορούσε εστω να μου δείξει κάποια βασικά πράγματα;
Είναι κρίμα να μην μπορούμε να γνωρίσουμε καλύτερα το άθλημα στο νησί.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Επειδή είναι δύσκολο να βρεις στο νησί εκεί αυτό που ψάχνεις θα σου πρότεινα αν είναι δυνατόν να κάνεις το καλοκαίρι λίγα ταξίδια για την Βασιλική, που είναι κοντά από όσο ξέρω και νομίζω ότι υπάρχουν και γραμμές. Εκεί υπάρχουν πολλοί δάσκαλοι αλλά και χιλιάδες κόσμου που κάνει windsurfing. Θα μάθεις ακόμα και να μη θες!

Αν πάλι δεν μπορείς να πας Βασιλική πες μας να σου προτείνουμε μεθόδους και online video εκπαιδευτικά που θα σε κάνουν κορυφαίο σέρφερ αν το αγαπάς πραγματικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!!
Δυστυχώς λόγω δουλειάς δε μπορώ να φύγω απ το νησί το καλοκαίρι.
Έχω προμηθευτεί ένα μικρό βιβλιαράκι για windsurfing. Λεγεται "ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ WINDSURFING- ΧΟΥΝΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ". Έχει πέσει ποτέ στα χέρια σας; Αν ναι τι γνώμη έχετε;
Αν σας είναι εύκολο θα χαρώ πολύ να μοιραστείτε μαζί μου κάποια βίντεο εκμάθησης που θεωρείτε οτι θα με βοηθήσουν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

To βιβλίο αυτό είναι καλό όσο μπορεί να είναι ένα βιβλία που θα μπορούσε να σου μάθει windsurfing. Είναι δύσκολο να βασιστείς μόνο σε αυτό.

Μία από τις καλύτερες δουλειές που έχουν γίνει για εκμάθηση windsurfing είναι το "Beginner to Winner" του Jem Hall. Υπάρχουν διάφορα αποσπάσματα στο youtube αλλά μπορείς να βρεις και να παραγγείλεις ολόκληρο το DVD του.
Εδώ στο Youtube ένθετο που βάζω είναι υπάρχει όλη η ενότητα για τα προκαταρκτικά μαθήματα σε 37 λεπτά περίπου video.
Προσωπικά νομίζω ότι όλη η Δουλειά του Jem Hall έχει ότι ακριβώς χρειάζεται κανείς για να μάθει σωστά και πολύ γρήγορα windsurfing χωρίς να χρειαστεί τίποτε περισσότερο, εκτός βέβαια από κατάλληλο εξοπλισμό για αρχάριους.
Φυσικά υπάρχουν στο ιντερνέτ και άλλα τέτοια βοηθήματα που μπορείς να βρεις με μια απλή αναζήτηση.

[/url]

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts