Topic-icon Windsurfing στη Ζάκυνθο

Καλησπέρα στην ομάδα. Εχω διαβάσει οτι υπάρχουν κάποια σποτ στη Ζάκυνθο, αλλά ξέρει κανεις περισσότερες λεπτομέρειες. Έχει πάει κανείς; Το καλοκαίρι βγάζει αέρα και ποιο μήνα είναι καλύτερα να παει καποιος; Το μελτέμι το πιάνει ή μόνο με θερμικούς λειτουργεί; Και από εντάσεις; Θελει μεγάλα πράγματα; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Καλωσόρισες!
Βγάζει αέρα Ιούνιο, Ιούλιο, Αύγουστο. Δυστυχώς δεν είναι πάντα σταθερός. Πανιά : με ένα 6,5 και 8, 5. Είσαι καλυμμένος. Το σποτ είναι στο Τσιλιβι. Έχει στο Πελιγκονι πηγαίνοντας για Βολιμες αλλά είναι αγγλικό κλαπ και δε σε αφήνουν. Εκεί βγάζει πολύ συχνά αέρα. Μπαίνεις με βορειοδυτικό και πας μέσα, έξω. Θέλει λοιπόν προσοχή. Χώρια τα σκάφη και τα τζετ σκι. Εγώ πάντως δε θα διάλεγα τη Ζάκυνθο για WINDSURFING. Αν όμως είναι να πας και για άλλους λόγους, θα κάνεις και σερφάκι!

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JarmenNick

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Ευτυχώς τέτοια πανιά έχω. Σαν νησί φαντάζομαι δεν είναι νο1 προορισμός απλώς θα συνδυαστούν και άλλοι λόγοι. Με προβλημάτισες λίγο με το αγγλικό κλαμπ. Δηλαδή δε κατάλαβα. Σου απαγορεύουν;;; Περίεργο... Απο τη νότια πλευρά Λαγανά δε βγάζει τίποτα δηλαδή;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Στο Peligoni Club έχει αέρα αλλά δεν είναι ασφαλές απόλυτα καταρχήν γιατί είναι βραχώδης περιοχή. και μέσα στο Club έχουν διαμορφώσει μέρος για να μπεις όμως μόνο με πληρωμή από όσο ξέρω. Για φέτος πρέπει να ρωτήσεις.

Στο Λαγανά είναι καλά με νοτιά αλλά όταν έρχεται side shore о αέρας λίγο προσοχή γιατί κάποιες φορές είναι και ελαφρώς στεριανός ο αέρας.

Οπότε έχεις να κάνεις με ΒΔ που είναι και ποιο συχνός στο Τσιλιβί και όταν έχει νοτιά στο Λαγανά.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": JarmenNick

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζακυνθαρα, φέτος λιώσαμε... Τσιλιβι με ΒΔ sideshore 15 με 25 knots, Λαγανάς με Νοτιάδες από σημείο side μπαίνουμε 15 με 25knots συνήθως και με Βοριάδες και ΝΑ στη Χώρα.... Οκ δεν είναι Αιγαίο. Γενικά με 100 με 120+ λίτρα και πανιά 5 με 7.5-8 είσαι κομπλέ.. Εγώ έχω 94 και 103 λίτρα και μπαίνω αρκετά για τα δεδομένα του νησιου

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Northrider, JarmenNick

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

εχω δει τον Λαγανα με στρωμμενη μπουκαδουρα κ δακρυσα απο συγκινηση αλλα δεν ειχα πραγματα να μπω. σπανιο φαινόμενο αλλα πολύ ωραιες συνθηκες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts