Topic-icon Ο νοτιας στην Αττικη

Αγαπητοι, ειμαι σχετικα αρχαριος (δεν κανω planing jibe) προτιμω τα flat waters. Η εδρα μου η Βαρκιζα με βορια.
Με το νοτια τι γινεται ομως; Περιμενω με ενδιαφερων τις προτασεις σας για νοτια και flat waters στην Αττικη

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Νότια όλοι θέλουν κύμα!
Με φλατ και σταθερό αέρα δεν ξέρω,
Νότιες παραλίες έχουν όλες κύμα
Το ίδιο και Λούτσα σχοινιά
Μάλλον Πόρτο Ράφτη αλλά με σπιλιάδες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Γενικά δεν υπάρχουν πολλές επιλογές στην Αττική, ειδικά με ΝΑ, αλλά μεχρι 4 bf ΝΔ κάνεις στην Ανάβυσσο κ Λούτσα (τρόλει), με ράμπες σε κάποια σημεία του στίβου μεν αλλά είναι βατές. Το σίγουρο είναι ότι θα απολαύσεις τη σταθερότητα του αέρα σε σχέση με τη σπιλιάδα του ΒΑ Βάρκιζας.
Πόρτο Ράφτη, Ακτή Ασιμάκη κλπ. είναι σχετικά flat αλλά έχει πολύ σπιλιάδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

O Νοτιάς παντού είναι μπελάς... και άλλωστε δεν συμβαίνει και συχνά. Αύριο ας πούμε έχει έναν ΝοτιοΑνατολικό αέρα αλλά πολύ πιθανόν να βγει μούφα. Στην Ανάβυσσο και στην Βάρκιζα τα 2 καλά σποτ δουλεύουν με Νοτιοδυτικούς κυρίως.

Στο site αυτό έγινε μια προσπάθεια να χαρτογραφηθούν όλα τα spots στην Ελλάδα με σχετικές πληροφορίες για το καθένα ώστε να υπάρχει μια βάση δεδομένων για οποιονδήποτε ψάχνει που να κάνει surf. Μάλιστα με την τελευταία αναβάθμιση ο χάρτης διαθέτει και street view ώστε όπου υπάρχει η δυνατότητα να δεις και την περιοχή από κοντά!

Καλό είναι όποιος μπορεί να προσθέτει ότι ξέρει καθώς ο χάρτης μπορεί να εμπλουτίζεται από τα μέλη του site!

greeksurf.com/spots-mapTo link εδω

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Vassilis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

To Λαύριο είναι flat με νοτιά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Slide thumbnail4sports Special Offers

banner zeus foils

banner zeus foils

glaridis 4sports surf shop

Τελευταία Posts

windyweek forecasts